Accessibility Tools

Skip to main content

Ministar Balint uz premijera Macuta u Banjaluci: nastavak realizacije zajedničkih projekata Srbije i Srpske

23. June 2026.

Foto: NITRA

Ministar nauke, tehnološkog razvoja i inovacija akademik Bela Balint kao deo delegacije koju predvodi predsednik Vlade Republike Srbije prof. dr Đuro Macut prisustvovao je sastanku sa predsednikom Vlade Republike Srpske Savom Minićem, u okviru nastavka saradnje Srbije i Srpske usmerene ka jačanju institucionalnih veza i realizaciji zajedničkih projekata.


Na sastanku u Banjaluci razgovarano je o unapređenju saradnje na polju nauke, obrazovanja, zdravstva, privrede i infrastrukture, sa posebnim naglaskom na saobraćajno povezivanje i izgradnju auto-puta Beograd–Banjaluka. Glavna tema sastanka bila je realizacija već započetih zajedničkih razvojnih inicijativa, ali i pokretanja novih vidova saradnje iz pomenutih oblasti.
Premijer Macut posebno je naglasio značaj saradnje u oblasti nauke i visokog obrazovanja, ocenivši da je ulaganje u znanje najvažnija investicija koju jedno društvo može da napravi, kao i da postoji prostor za intenzivnije povezivanje univerziteta, naučnih institucija i istraživača kroz zajedničke projekte.


Delegaciju koja boravi u jednodnevnoj poseti Banjaluci čine i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević, ministar bez portfelja Đorđe Milićević, direktorka Fonda za nauku prof. dr Darija Kisić i ambasador Srbije u Bosni i Hercegovini Ivan Todorov. Ispred Vlade Republike Srpske na sastanku su učestvovali ministarka za naučnotehnološki razvoj i visoko obrazovanje Draga Mastilović, ministar saobraćaja i veza Zoran Stevanović, pomoćnik ministra za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju Dragan Jevtić i pomoćnica ministra za evropske integracije i međunarodnu saradnju Helena Krnetić.

Galerija