Министар Балинт уз премијера Мацута у Бањалуци: наставак реализације заједничких пројеката Србије и Српске
Фото: НИТРА
Министар науке, технолошког развоја и иновација академик Бела Балинт као део делегације коју предводи председник Владе Републике Србије проф. др Ђуро Мацут присуствовао је састанку са председником Владе Републике Српске Савом Минићем, у оквиру наставка сарадње Србије и Српске усмерене ка јачању институционалних веза и реализацији заједничких пројеката.
На састанку у Бањалуци разговарано је о унапређењу сарадње на пољу науке, образовања, здравства, привреде и инфраструктуре, са посебним нагласком на саобраћајно повезивање и изградњу ауто-пута Београд–Бањалука. Главна тема састанка била је реализација већ започетих заједничких развојних иницијатива, али и покретања нових видова сарадње из поменутих области.
Премијер Мацут посебно је нагласио значај сарадње у области науке и високог образовања, оценивши да је улагање у знање најважнија инвестиција коју једно друштво може да направи, као и да постоји простор за интензивније повезивање универзитета, научних институција и истраживача кроз заједничке пројекте.
Делегацију која борави у једнодневној посети Бањалуци чине и министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Александра Софронијевић, министар без портфеља Ђорђе Милићевић, директорка Фонда за науку проф. др Дарија Кисић и амбасадор Србије у Босни и Херцеговини Иван Тодоров. Испред Владе Републике Српске на састанку су учествовали министарка за научнотехнолошки развој и високо образовање Драга Мастиловић, министар саобраћаја и веза Зоран Стевановић, помоћник министра за просторно уређење, грађевинарство и екологију Драган Јевтић и помоћница министра за европске интеграције и међународну сарадњу Хелена Крнетић.